Przygotujcie się na ten wyjątkowy dzień, zarezerwujcie godzinę i spędźcie ją razem z Fundacją Hospicyjną prowadzącą Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskim Hospicjum dla Dzieci, Caritas Archidiecezji Gdańskiej prowadzącym Dom Hospicyjny im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszeniem Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią”, Puckim Hospicjum pw. Ojca Pio, oraz z Domem Hospicyjnym w Pruszczu Gdańskim.

Wydarzenie połączone z sadzeniem żonkili odbędzie się 7.10.2023 o godzinie 11:00 w Pruszczu Gdańskim na ul. Waląga – deptak przy fontannach. 

„Bardzo nam zależy, żeby o opiece hospicyjnej mówiono i to mówiono dobrze. Niekoniecznie ostrożnie i z powagą. Umieranie nie jest popularnym tematem, opieka nad terminalnie chorymi także. Jednak jest to niezwykle ważny i pilny do naświetlenia temat. Nie da się umierania odłożyć na półkę i odczekać. Dzięki pracy hospicjum, ludzie potrzebujący opieki terminalnej mogą ją otrzymać o czasie i mieć ją zapewnioną na odpowiednim poziomie tak długo jak tego potrzebują. Pola Nadziei na Pomorzu 2024 to wspólna akcja pomorskich Hospicjów. Jestem dumna, że w tym roku inauguracja odbędzie się w Pruszczu Gdańskim. Akcja ma nie tylko wymiar finansowy, ale również edukacyjny i to pragnę podkreślić. Zebrane środki przeznaczamy na rzecz opieki nad umierającymi dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z terenu naszego województwa. Zapraszam serdecznie wszystkich do udziału w wydarzeniu, oprócz żonkili, które zasadzimy na miejskich rabatach, będziemy mieli także sporo żonkili do rozdania uczestnikom wydarzenia! – mówi Katarzyna Kałduńska Prezes Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim, organizator wydarzenia inauguracyjnego.

Strona internetowa: www.polanadzieinapomorzu.pl

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/3j9KimMEq