❤🌼Zakwitły Pola Nadziei na Pomorzu 2024 – Zmotoryzowana sztafeta, żółta żonkilowa parada, wspaniałe występy artystów, wydarzenia towarzyszące oraz wspólna kwesta w pomorskich miejscowościach. Tak wyglądał Finał Pól Nadziei na Pomorzu w niedzielę 14 kwietnia 2024 roku. Symbolem akcji jest żonkil – kwiat nadziei i zwiastun wiosny.

🌼To był wspaniały dzień pełen synergii, bo wydarzenie organizowało wspólnie aż 8 pomorskich hospicjów. Celem akcji jest okazanie wsparcia i solidarności z ich podopiecznymi – ciężko chorymi dziećmi i dorosłymi w ostatnich chwilach życia. Tego dnia około 3 tysięcy wolontariuszy kwestowało na ulicach pomorskich miejscowości. Do puszek udało nam się zebrać prawie 🌼757 tysięcy złotych!🌼.

Dochód z całej zbiórki przeznaczony będzie w całości na troskliwą opiekę nad możliwie największą liczbą przewlekle i terminalnie chorych dorosłych oraz dzieci w naszych hospicjach.

Sztafeta motocykli, quadów i zabytkowych aut wyruszyła o godzinie 9.00 spod siedziby Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio i, mijając po drodze Gdynię i Sopot, dotarła do Gdańska, gdzie przyłączyła się do szyku Żonkilowej Parady. Korowód, w którym wzięli udział przedstawiciele hospicjów i samorządu, przyjaciele ruchu hospicyjnego, artyści, darczyńcy oraz wolontariusze, przeszedł ulicami miasta i zatrzymał się na przedprożu Dworu Artusa, gdzie przekazano flagę Pól Nadziei na Pomorzu na ręce wicewojewody pomorskiej Anny Olkowskiej-Jacyno.

Po oficjalnych przemówieniach przedstawicieli hospicjów wszyscy uczestnicy uwiecznili swój udział na wspólnym pamiątkowym zdjęciu. Finał uświetnili również artyści: Zuza Jabłońska, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz grupa perkusyjna TARABAN wraz z Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych Jezioranki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przeszli razem z nami w Żonkilowej Paradzie, dziękujemy wolontariuszom, którzy tego dnia kwestowali razem z nami oraz każdemu, kto dorzucił swój grosz do niebieskiej puszki.

Organizatorzy

Tegoroczne Pola Nadziei na Pomorzu zorganizowały razem: Fundacja Hospicyjna, prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie CARITAS Archidiecezji GdańskiejHospicjum Dziecięce Gdynia Bursztynowa Przystań Stowarzyszenie Hospicjum im. św.Wawrzyńca w Gdyni, Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz , Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie,

W wielu miejscach nadal stoją niebieskie skarbonki, a zbiórki stacjonarne i on-line potrwają do 21 kwietnia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl

Dobro zakwitło!

Kategorie: Aktualności