Zmotoryzowana sztafeta, żółta żonkilowa parada na ulicach Gdańska, wspaniałe występy artystów i wspólna kwesta. Tak wyglądał Finał Pól Nadziei na Pomorzu w niedzielę 14 kwietnia 2024 roku.

To był wspaniały dzień pełen synergii, bo wydarzenie organizowało wspólnie aż 8 pomorskich hospicjów. Celem akcji było okazanie wsparcia i solidarności z osobami pod opieką hospicjów, ciężko chorymi dziećmi i dorosłymi w ostatnich chwilach życia. Tego dnia tysiące wolontariuszy kwestowało na ulicach pomorskich miejscowości. Symbolem akcji jest żonkil – kwiat nadziei i zwiastun wiosny. 


Zmotoryzowana sztafeta wyruszyła o godzinie 9.00 spod siedziby Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio i, mijając po drodze Gdynię i Sopot, dotarła do Gdańska, gdzie przyłączyła się do szyku Żonkilowej Parady. Korowód, w którym wzięli udział przedstawiciele hospicjów i samorządu, darczyńcy oraz wolontariusze, przeszedł ulicami miasta i zatrzymał się na przedprożu Dworu Artusa, gdzie przekazano flagę Pól Nadziei na Pomorzu na ręce wicewojewody pomorskiej Anny Olkowskiej-Jacyno. Następnie oddano głos pani wicewojewodzie oraz obecnym na Paradzie przedstawicielkom samorządu: wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Pomorskiego Hannie Zych-Cisoń oraz reprezentującej Radę Miasta Gdańska Teresie Wasilewskiej. Po oficjalnych przemówieniach przedstawicieli hospicjów wszyscy uczestnicy uwiecznili swój udział na wspólnym pamiątkowym zdjęciu. Finał uświetnili również artyści: Zuza Jabłońska, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz grupa perkusyjna TARABAN.


Dziękujemy wszystkim, którzy przeszli razem z nami w Żonkilowej Paradzie, tym, którzy machali przyjaźnie, gdy mijaliśmy ich po drodze i każdemu, kto dorzucił swój grosik do niebieskiej puszki.
Dziękujemy dosłownie tysiącom wolontariuszy, którzy kwestowali niestrudzenie na ulicach pomorskich miejscowości – jesteście WIELCY!


Pamiętajcie, że w wielu miejscach nadal stoją niebieskie skarbonki, a zbiórki stacjonarne i on-line potrwają do 21 kwietnia.

Dobro zakwitło! 

Galeria zdjęć Łukasza Wajszczyka

Kategorie: Aktualności