1 października zainaugurowaliśmy Pola Nadziei na Pomorzu 2023. O godzinie 11.00 w Parku Akademickim przy siedzibie Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci przedstawiciele pomorskich hospicjów wraz z wolontariuszami wspólnie posadzili cebulki żonkili, które na wiosnę pięknie zakwitną i staną się symbolem przyszłorocznej akcji.

Pola Nadziei organizowane są każdej wiosny w wielu miastach Polski.  Celem akcji jest pozyskanie funduszy umożliwiających opiekę nad ciężko chorymi dziećmi i osobami starszymi. Równie ważny jednak jest jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących. Znakiem rozpoznawczym są żonkile, wręczane przez wolontariuszy w zamian za datki. Finał przyszłorocznej Pól Nadziei w województwie pomorskim odbędzie się 23 kwietnia.

W sobotniej uroczystości wzieli udział Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Dom Hospicyjny Caritas im. św Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Kategorie: Aktualności