Pola Nadziei na Pomorzu odbyły się po raz dziesiąty. Wolontariusze z całego województwa zjednoczyli siły, aby wesprzeć nie jedno, a aż siedem hospicjów. Akcja nie tylko pomaga zebrać środki umożliwiające prowadzenie działalności hospicyjnej, ale również uświadamia i propaguje wolontariat. To bardzo ważne, bo bez wolontariuszy, jak i środków finansowych, pomoc hospicyjna byłaby bardzo trudna. Ile udało się zabrać w tym roku? Znamy już kwotę!

Zaskakujący wynik
547 914,98 tys. zł to kwota, którą udało się zebrać pomorskim wolontariuszom na rzecz hospicjów. Kwesta trwała od 28 marca do 10 kwietnia. Poza tradycyjnym wrzucaniem pieniędzy do puszek akcję można było wesprzeć również online, licytując na charytatywnych aukcjach czy zasilając wirtualną skarbonkę. – Wynik zbiórki jest najlepszym dowodem, na to, że ludzi o wielkich sercach nie brakuje.  Dzięki naszym darczyńcom, firmom i instytucjom, które wspierały tegoroczne Pola Nadziei, możemy z większym spokojem troszczyć się o naszych podopiecznych. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, aby nas wesprzeć – mówi Anna Janowicz, Prezes Fundacji Hospicyjnej.


Siedem hospicjów
W działalności, której celem jest niesienie pomocy, nie ma konkurencji, najlepszym tego dowodem są właśnie Pola Nadziei. W tym z puszkami w ręku na ulice pomorskich miast i miejscowości wyszło blisko dwa tysiące wolontariuszy. Ich celem było uzbierać, jak najwięcej środków, które później zostaną przekazane na konta pomorskich hospicjów: Fundacji Hospicyjnej prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci Bursztynowa Przystań oraz Stowarzyszenia Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Flaga
Jak co roku, tak i w tym z Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio wyruszyła delegacja z flagą symbolizującą Pola Nadziei. Flagę oficjalnie przekazywano 3 kwietnia o godz. 13.30 pod gdańską fontanną Neptuna na ręce przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego na czele z wiceprzewodniczącą sejmiku województwa pomorskiego, Hanną Zych-Cisoń. W przekazaniu udział wzięli również Katarzyna Weremko, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, jej zastępczyni Agnieszka Zabłocka oraz Andrzej Kowalczys, pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Nie zabrakło również zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, Moniki Chabior.Kategorie: Aktualności