Szanowni Państwo, drodzy Wolontariusze i Przyjaciele,

jako organizatorzy akcji „Pola Nadziei na Pomorzu 2020” w składzie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio z ogromną przykrością informujemy o odwołaniu Pól Nadziei na Pomorzu, które planowaliśmy na 26 kwietnia 2020 r.            

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie, związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zdecydowaliśmy o odwołaniu dalszych przygotowań i  organizacji tegorocznej akcji.

Jesteśmy myślami z wszystkimi, dla których ten czas jest szczególnie trudny, z naszymi podopiecznymi, ich rodzinami, a także całym personelem medycznym. W tym szczególnym czasie Pola Nadziei są wyjątkowo potrzebne w wymiarze symbolicznym. Pamiętajmy o sobie nawzajem, zwracając uwagę na ludzi chorych, którzy są najbardziej narażeni na działanie koronawirusa. Sytuacja w hospicjach jest trudna na co dzień. Nasza wspólna kwesta, sztafeta i parada każdego roku pozwalały przynajmniej w części wesprzeć budżety pomorskich hospicjów i promować idee hospicyjne oparte na trosce, solidarności i towarzyszeniu ludziom u kresu życia. Zapraszamy do wsparcia naszych działalności w innych formach. Więcej o działalności poszczególnych hospicjów na:

www.fundacjahospicyjna.pl

www.pomorzedzieciom.pl

www.pomorskiehd.pl

www.caritas.gda.pl

www.hospicjum.gdynia.pl

www.hospitium.org

                                   Z podziękowaniem za Państwa dotychczasowe wsparcie,

   Kapituła akcji „Pola Nadziei na Pomorzu 2020”

Kategorie: Aktualności