W niedzielę 7 kwietnia 4000 wolontariuszy kwestujących na ulicach Pucka, Gdyni, Sopotu Gdańska zebrało kwotę 696 314,64 zł. Tym samym udało się pobić zeszłoroczny rekord.

Małgorzata Bałkowska, Prezes Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci: „Jesteśmy dumni i wdzięczni, że w tym roku po raz pierwszy braliśmy udział w wydarzeniu Pola Nadziei na Pomorzu. Radosne święto, uśmiechnięte twarze, serdeczne uściski, tysiące wolontariuszy i jeszcze więcej ludzi dobrej woli, darczyńców. Dziękujemy za wrażliwość i otwarte serca. Wszystko to na rzecz opieki paliatywnej. Aby śmiertelnie chore dzieci i dorośli mogli godnie, bez bólu i cierpienia swoje ostatnie chwile życia spędzić w hospicjach domowych i stacjonarnych”.

Anna Jochim-Labuda, Dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio:
 „Akacja zintegrowała pokolenia. W szeregach wolontariuszy stanęli starsi z młodymi, babcie, dziadkowie z wnuczętami, przekazując sobie nawzajem co w życiu jest ważne. Kwota zbiórki pokazuje jedność społeczeństwa i wsparcie dla idei opieki paliatywnej i hospicyjnej”.

Środki zostaną przeznaczone na rzecz podopiecznych: Fundacji Hospicyjnej prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Ewa Liegman, Prezes Hospicjum Pomorze Dzieciom: „Tegoroczny finał akcji zostanie w sercach zespołu hospicjum i wolontariuszy na długo! Przepiękna inicjatywa, niezapomniana atmosfera, setki osób, rozdawanych kwiatów, uśmiechów i ciepłych słów – a wszystko w geście solidarności z nieuleczalnie chorymi osobami. Mieszkańcy Pomorza po raz kolejny pokazali niespotykany wymiar solidarności i jedności z najbardziej potrzebującymi, a idea dokładania życia do każdego dnia dzięki akcji POLA NADZIEI kwitnie w nas nie tylko wiosną”.

„Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku. Uczestnikom sztafety, żonkilowej parady, instytucjom i osobom, które pomogły w organizacji zbiórki i całej akcji. Dziękujemy wolontariuszom i darczyńcom. Pola Nadziei to duże wydarzenie, wymagające wielu przygotowań, więc tym bardziej cieszymy się z tego efektu.” – mówi Anna Janowicz, Prezes Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza.

„Słowami nie da się wyrazić wdzięczności ludziom za okazaną pomoc i wsparcie na tegorocznych Polach Nadziei na Pomorzu. Ta wdzięczność będzie owocować w uśmiechu, spokoju, radości naszych podopiecznych oraz ich najbliższych. Zaangażowanie personelu hospicjów i wolontariuszy po raz kolejny dało dowód niesamowitej siły Miłości, która wciąga kolejne osoby do uczestniczenia w «życiowym pięknie»”. – ks. Tomasz Kosewski, z-ca Dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej ds. Hospicjum.

Misją hospicjów jest otaczanie troskliwą opieką każdego pacjenta wraz z jego rodziną oraz towarzyszenie im w godnym przeżywaniu trudnego okresu schyłku życia i żałoby po stracie najbliższych. Aby zgłaszającym się do hospicjów pacjentom zapewniać swobodny dostęp do lekarza, pielęgniarki, zabiegów rehabilitacyjnych, psychologów i innych form wsparcia, niezbędna jest pomoc darczyńców. Środki zbierane każdego roku podczas Pól Nadziei na Pomorzu uzupełniają budżety hospicjów, które opiekują się rocznie 2000 pacjentów, dorosłych i dzieci.

Kategorie: Aktualności