Cztery tysiące wolontariuszy, sztafeta motocyklistów, Żonkilowa Parada z udziałem zabytkowych samochodów, orkiestry, bębniarzy, szczudlarzy i wielu innych: ­już 7 kwietnia hospicja z Pucka, Gdyni, Sopotu i Gdańska organizują wielką kwestę na rzecz swoich podopiecznych – Pola Nadziei na Pomorzu.

Pola Nadziei to akcja pełna symboliki i pozytywnej energii. Jest dowodem na społeczną wrażliwość i gotowość do pomagania. Pola Nadziei to moc, siła wrażliwości i miłości ludzi, wyrażająca się w potężnej wspólnocie wolontariuszy, a także ludzi dobrej woli. Dowód, że życie człowieka w każdej sytuacji jest najcenniejsze.

W akcję włączają się między innymi motocykliści (np. z grupy Free Chapter North Poland, Grupa motocyklowa Glada, Wild Dogs Gdańsk, Stowarzyszenie Motopozytywni Trójmiasto) w formie sztafety, która odwiedzi Puck, Gdynię, Sopot i Gdańsk. Na czele kolumny wieziona będzie symboliczna flaga, którą kolejno podpisywać będą przedstawiciele hospicjów. Sztafeta wyruszy o godzinie 9.45 z Pucka, odwiedzi hospicja w Gdyni i Sopocie, przy Ergo Arenie dołączą do niej samochody. Na Podwalu Staromiejskim w Gdańsku włączą się do niej piesi, a z nimi szczudlarze teatru Feta, zespół bębniarski pod przewodnictwem Sławka „Rodrigueza” Porębskiego TARABAN, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej i przedstawicielki klubu Seniora Motława.

Zapraszamy do Parady!

Żonkilowa Parada z udziałem wolontariuszy i harcerzy, zabytkowych samochodów, w tym reprezentantów Automobil Klubu Morskiego, Mercedesa Wittman, żółtego Austina z 1920 r. z kolekcji firmy ANRO, a także dobrze znanego „ogórka” ­- autobusu Jelcz 043 wyruszy o godzinie 13.15 z ul. Podwale Staromiejskie w Gdańsku. Tradycyjnie na zakończenie uczestnicy parady zrobią sobie wspólne zdjęcie przy fontannie Neptuna i zatańczą afrodance z Nandaloo w rytm bębnów „Rodrigueza” i zespołu KuKaKiKe. Komentatorami parady będą dziennikarze Radia Gdańsk Magda Szpiner, Tomasz Galiński i DJ Fala – Marcin Oroń.

Szczegółowe informacje w zakładce PROGRAM

Charytatywna licytacja na antenie Radia Gdańsk

Dodatkową możliwością wsparcia hospicjów będzie aukcja na antenie Radia Gdańsk, przeprowadzona w tygodniu poprzedzającym finał akcji. Od 1 do 4 kwietnia licytowane będą: książka z podpisem Anny Lewndowskiej wraz z jedwabnym szalem pomalowanym przez Magdę Benedę, plastron skoczków narciarskich z podpisami m.in. Kamila Stocha, koszulki z podpisami pierwszego składu Lechii Gdańsk i Arki Gdynia.

W akcję włączają się restauratorzy i instytucje kultury

Form wolontariatu, a także pomysłów na wsparcie hospicjów jest wiele. Do akcji w Gdańsku włącza się blisko 30 lokali gastronomicznych, w których będzie można wrzucić datek do skarbonki. W wybranych lokalach będzie można zjeść dania w żółtym, żonkilowym kolorze (Restauracja Fellini, Restauracja Kubicki, Meso Ramen) lub żonkilowe ciasto (kawiarnia Filmowa „W Starym Kadrze”) czy lizaki od Ciuciu. Lokale biorące udział w akcji będą oznaczone żonkilami i plakatami.

Atrakcje związane z Polami Nadziei będą się odbywać w różnych instytucjach, które tego dnia będą gościć wolontariuszy, zorganizują mini-festyny lub przekażą hospicjom część swojego dochodu. W Gdańsku w akcję włączają się m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Teatr Szekspirowski a także Galeria Bałtycka. W gdańskim ZOO odbędzie się minipiknik i animacje dla dzieci. 7 kwietnia warto także spojrzeć na Gdańsk z góry: część dochodu z koła widokowego Ambersky zostanie przeznaczona na rzecz akcji.

Do zobaczenia!

Kategorie: Aktualności