W 2019 Pola Nadziei zorganizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckie Hospicjum pw. Ojca Pio.

W 2018 r. dzięki kweście udało się zebrać 663 225,37 zł. To ogromne wsparcie dla hospicjów, których misją jest zapewnianie osobom u kresu życia jak najlepszej opieki. Zespół hospicyjny to grono specjalistów, którzy otaczają wsparciem chorych: dorosłych i dzieci. Lekarze, pielęgniarki, wolontariusze, pracownicy socjalni, rehabilitanci i wolontariusze dbają o jak największy komfort pacjentów. Opieka hospicyjna świadczona jest zarówno stacjonarnie, w Domach Hospicyjnych, ale także w domach chorych, do których zespół hospicyjny dojeżdża z regularnymi wizytami.

Celem organizowanej wspólnie kwesty jest nie tylko zebranie środków na bieżące funkcjonowanie hospicjów, ale także promocja wolontariatu i edukacja na temat wsparcia osób u kresu życia. Wolontariusze są silą napędową akcji: od rana do wieczora zbierają środki w centrach miast, w parkach i głównych alejkach.

Etapy motocyklowej Żonkilowej Sztafety

Puck

9.30−9.45 Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12

Gdynia

10.30−10.45 Hospicjum im. św. Wawrzyńca, ul. A. Dickmana 6

Sopot

11.20−11.35 Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa, al. Niepodległości 632

Gdańsk

11.40−12.10 Dołączają samochody − parking Ergo Arena, pl. Dwóch Miast 1

13.15 Żonkilowa Parada z artystycznymi atrakcjami Podwale Staromiejskie (Piekarni-Cukierni Pellowski) − fontanna Neptuna

Więcej szczegółów już wkrótce!

Kategorie: Aktualności