Wspaniałe wieści! Po pięknym dniu, pełnym wielu niesamowitych wydarzeń, możemy powiedzieć: pobiliśmy rekord!

22 kwietnia w Pucku, Gdyni, Sopocie i Gdańsku zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz podopiecznych pomorskich hospicjów. Dzięki wielkiej mobilizacji wolontariuszy, współpracujących firm i instytucji, udało się zebrać 663 225,37 zł.

„Jesteśmy bardzo wzruszeni tak pozytywnym wynikiem akcji. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam osiągnąć tak wspaniały efekt.” – mówi Anna Janowicz, Prezes Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej gdańskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Dutkiewicza

Ostateczna suma zebranych pieniędzy będzie znana za kilka dni, kiedy wpłyną do nas ostatnie skarbonki z lokali gastronomicznych i instytucji, które włączyły się w Pola Nadziei. Już teraz  wiemy, że udało się zebrać 100 000 zł więcej, niż w 2017 r.

„Rekordowa zbiórka pieniężna jest zastrzykiem finansowym pozwalającym na spokojniejszą pracę w tworzeniu najlepszej z możliwych form opieki ludziom odchodzącym w hospicjach stacjonarnych, ale to co najważniejsze, Hospicja Pomorza kolejny raz udowodniły, że solidarność środowisk daje niewiarygodną moc do wspólnej pracy i świętowania każdej chwili kruchego życia.” – Anna Jochim-Labuda, Dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

 

Kategorie: Aktualności