Zapraszamy serdecznie wszystkich motocyklistów, właścicieli aut zabytkowych i specjalnych do udziału w Sztafecie i Żonkilowej Paradzie w Gdańsku. Spotkajmy się o godzinie 12.00 na parkingu przy molo w Brzeźnie, skąd wyruszymy do Gdańska, wystrojeni na żółto i żonkilowo, by zwrócić uwagę na potrzeby podopiecznych hospicjów.

Trasa przejazdu z Brzeźna do Gdańska Głównego:

al. Jana Pawła – al. Rzeczypospolitej – al. Legionów – ul. Wyspiańskiego – ul. Miszewskiego – al. Grunwaldzka – al. Zwycięstwa – ul. Błędnik – ul. Wały Piastowskie – ul. Łagiewniki – ul. Stolarska – ul. Igielnicka – ul. Podwale Staromiejskie

Na ul. Podwale Staromiejskie wjazd będzie możliwy tylko od ul. Igielnickiej. Tam parada będzie formować się od godziny 12.45.

Żonkilowa Parada z ul. Podwale Staromiejskie wystartuje o 13.15. Na czele parady pojadą motocykle i samochody, a za nimi powędrują piesi, w tym wolontariusze, harcerze, uczniowie, a także szczudlarze Teatru „Feta”. Ulicami Podwale Staromiejskie – rondo wokół pomnika Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym, parada dotrze aż na ul. Długi Targ. Osoby zmotoryzowane parkują pojazdy na Targu Węglowym, i dołączają do pieszych uczestników parady, by wziąć udział w finale akcji na Długim Targu.

Niech tego dnia ryk silników zabrzmi w słusznej sprawie!

Kontakt: Anna Włodkowska a.wlodkowska@hospicja.pl

Uwaga:

Od godziny 12.45 do 13.45 odcinek skrzyżowania ulic Targ Rybny/Grodzka do skrzyżowania ul. Podwale Staromiejskie/Podmłyńska będzie zarezerwowany wyłącznie dla uczestników Parady – ulica będzie zamknięta dla pojazdów nie biorących udziału w paradzie.

Pozostałe ulice przejazdu Żonkilowej Sztafety nie będą zamykane.

Bardzo prosimy wszystkich uczestników parady o stosowanie się do poleceń służb porządkowych.

REGULAMIN IMPREZY:
„Parada Żonkilowa” odbywająca się w ramach „Pól Nadziei na Pomorzu 2018”

22.04.2018 Gdańsk

 1. Organizatorem imprezy pod nazwą „Parada Żonkilowa” jest Fundacja Hospicyjna.
 2. Osobą odpowiedzialną z ramienia Stowarzyszenia za ład i porządek oraz zgodność za scenariuszem przedsięwzięcia jest Aleksandra Kalita tel. 501693445 i Bogna Filipowicz 728475491
 3. Zadanie utrzymania porządku i bezpieczeństwa podczas trwania „Parady Żonkilowej” zostaje przez organizatora powierzone służbom porządkowym. Służby będą oznakowane w sposób ułatwiający identyfikację wśród zgromadzonych.
 4. Uczestnicy „Parady Żonkilowej” mają obowiązek wykonywać polecenia służb porządkowych.
 5. W trakcie przemarszu należy zachować spokój i ustaloną kolejność przemarszu oraz zwracać uwagę na bezpieczeństwo zarówno własne jak i innych uczestników.
 6. Zbiórka grup zorganizowanych i osób indywidualnych nastąpi od godz. 12.45
 7. Początek Parady Żonkilowej formuje się na ul. Podwale Staromiejskie – na wysokości „Piekarni-Cukierni” Pellowski.
 8. Przemarsz rozpocznie się o godz. 13.15
 9. Ustala się następującą kolejność ustawiania „Parady Żonkilowej”:
  a) Grupy zmotoryzowane
  b) piesi
 10. Uczestnicy „Parady Żonkilowej” przejdą ulicami: Podwale Staromiejskie, rondo wokół pomnika Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym – przejście na Targ Węglowy (tutaj parkują pojazdy), Długa, Długi Targ.
 11. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do zachowywania szczególnej ostrożności
  i bezpiecznej odległości od pojazdów biorących udział w wydarzeniu.
 12. Zamiarem organizatora jest przeprowadzenie „Parady Żonkilowej” w sposób radosny,
  a jednocześnie godny. Organizator przypomina wszystkim uczestnikom imprezy o obowiązku stosowania się do przepisów prawa i zasad współżycia społecznego.
 13. Publikacja Regulaminu nastąpi na stronie http://www.polanadzieinapomorzu.pl/
Kategorie: Aktualności